Донор
Донор: USAID АГРО
Реалізація проекту сприятиме покращенню та вдосконаленню переробки в Україні c/г продукції з метою імпортозаміщення, задоволення внутрішнього попиту, а також для збільшення обсягів експорту переробленої продукції, виробництву високо маржинальних продуктів переробки, в тому числі з зернових, олійних та бобових культур та з похідних продуктів глибинної переробки, що мають значний експортний потенціал і не обмежені сучасними логістичними викликами.
Для кого:
– підприємства, які працюють не менше 2-х років в секторі переробки с/г продукції, та мають 5 років досвіду господарської діяльності;
– увага надаватиметься відновленню та посиленню переробних потужностей для виробництва продукції з доданою вартістю з такої сировини: овочі та коренеплоди; фрукти; ягоди; бобові; кукурудза на харчові продукти; зелень; м’ясо (окрім курятини); молоко; мед; зернові, олійні, бобові для продовольчих, промислових і кормових цілей.
– готовність до співфінансування не менше 50% від загального бюджету проекту.
Не підтримуються проекти, спрямовані на зберігання зернових, олійних та бобових, що включає приймання, очищення, сушіння, зберігання, відвантаження зерна на залізницю та автотранспорт; горіхових культур та грибів; виготовлення алкогольних напоїв.
Конкретні заходи можуть включати, але не обмежуються наступним переліком:
– закупівлю спеціалізованого обладнання для переробки (зернових, бобових та олійних культур, сушіння, засолювання, консервування, пастеризації плодоовочевої продукції, виробництва м’ясної продукції, сортування, фасування та пакування виготовлених продуктів, тощо); холодильного обладнання, та обладнання для заморозки продукції тощо);
– проведення робіт з встановлення обладнання та введення його в експлуатацію;
– підготовку та представлення програми дій, яка забезпечить збільшення обсягів переробки сировини, яку постачають ММСП;
– збільшення обсягів виробництва продуктів на основі впровадження бізнес-моделі спільного використання потужностей для переробки місцевої продукції/сировини;
– розробка та впровадження довготривалої стратегії розвитку експортного потенціалу;
– запровадження та поширення серед партнерів та інших гравців ринку найкращих стандартів контролю якості та безпечності харчової продукції;
– сприяння створенню нових робочих місць, в тому числі для вразливих категорій населення;
– моніторинг та звітність про результати діяльності відповідно до встановлених очікуваних результатів та критеріїв ефективності.
Реалізація проєктів передбачає досягнення таких результатів:
Умови участі
До 18:00, 20 листопада 2024 р. триває друга хвиля подачі заявок.
Програма АГРО продовжуватиме приймати концепції субгрантових проектів до 30 червня 2025 року або до моменту вичерпання коштів.
Очікувані результати
Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 40 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції. Сума гранту від 8 до 40 млн грн.
Дедлайн: 28.02.2025
Для всієї України
Дедлайн: 5.02.2025
Для всієї України
Дедлайн: бестроково
Для виробництв Львівської області
пн-пт: 10:00 - 17:00
сб-нд: вихідні